למה בכלל צריך מחסן לחומרים מסוכנים?

כאשר משנעים חומר מסוכן (חומ"ס) ממקום למקום, אסור ולא ניתן להעבירו כך סתם במשאיות רגילות או לאחסן אותו בכל מבנה או מחסן סתמי. לשם כך יש מחסן לחומרים מסוכנים .

לפי הגדרות החוק יש לבצע אחסון בטוח והעברה בטוחה שלו, על מנת למנוע העמדת חיי אדם בסיכון, כמו גם העמדת מבנים וסביבה בסיכון.

למה צריך מקצועיות במחסן חומרים מסוכנים?

בעלים או מנהל של מחסן לאחסון חומרים מסוכנים צריך להיות הן בעל ידע נרחב בתחום הכימיקלים, והן בתחום של תקנות לאחסון חומרים מסוכנים.

עובדי המחסן צריכים להיות מודעים לכלל המוצרים בעלי הסיכון, כמו גם על אפשרויות האחסון שלהם, אם בכלל.

לשם הדוגמא, יש לדעת אילו חומרים יכולים להיות מאוחסנים זה לצד זה, כמו גם אילו חומרים וכימיקלים הינם מסוכנים לאחסון זה ליד זה.

דוגמא נוספת: ישנם חומרים מסוכנים שצריכים להיות מאוחסנים בתנאי קירור בחדרים עם טמפרטורות נמוכות ביותר, כאשר יש חומרים שצריכים להיות מאוחסנים בטמפרטורת החדר או בטמפרטורה חמה.

בנוסף, חלק מהחומרים צריכים להיות בתזוזה על מנת שלא להפעיל את הכימיקלים שבהם, וחלק מהחומרים צריכים לעמוד ללא תזוזה.

פרט מפתיע: חומרים מסוימים צריכים תנאי תאורה מסוימת וחומרים אחרים זקוקים לחושך מוחלט.

לפיכך ועל כן, מחסן לאחסון חומרים מסוכנים צריך להיות בעל האמצעים והיכולות לאחסן את כלל החומרים הללו, כאשר עליו להיות בעל פריסה גדולה ביותר של חדרים, כשכל חדר אחסון יציע את תנאי האחסון המיטביים ביותר עבור חומר מסוכן כזה או אחר.

בנוסף, מפעיל מחסן לחומ"ס צריך שיהיה בעל הידע והניסיון המתאים להפעלת המחסן.

מחסן לחומרים מסוכנים – לא משחק ילדים

אחסנת חומ"ס באשדוד בקרבת הנמל שממנו פורק החומ"ס צריכה, אם כן, להתבצע על-ידי בעלי מקצוע וותיקים בתחום, בעלי ידע מקצועי אותו צברו לאורך שנים רבות. על כן, אחסון חומרים מסוכנים באשדוד עשוי להיות המקום המיטבי לאחסון חומ"ס.

אחסון של חומרים מסוכנים איננו עניין של קלות דעת. טרם ביצוע האחסון, יש לוודא כי המחסן המיועד הינו בעל האמצעים והיכולות לאחסן את החומר המסוים הנדרש לאחסון.

על מנת לוודא זאת, יש לעדכן את עובדי המחסן באיזה חומר מדובר, ואילו חומרים מרכיבים אותו, על מנת שהמחסן יוכל לקבל את ההחלטה האם ניתן לאחסן את החומר אצלו או לא, ובמידה וכן, עליו לקבוע באילו תנאים עליו לאחסן את החומר המדובר.

אחסון חומרים מסוכנים צריך להתבצע במקום מקצועי. יש לבחור בחברה שמתמחה בתחום מחסנים לחומרים מסוכנים, וחשוב ביותר שתהיה בקרבת נמל אשדוד.

אז אם אתם מחפשים מחסן לחומרים מסוכנים באשדוד פנו אלינו ונשמח לתת מידע נוסף והצעת מחיר מתאימה לצרכיכם.

שתפו אותנו...

שתפו אותנו בפייסבוק
שתפו אותנו בטוויטיר
שתפו אותנו בלינקדין
שתפו אותנו בוואטסאפ

יש לכם את כל הסיבות לעבוד עם הרן:

שירות איכותי ואדיב – הצוות מקפיד להעניק יחס אישי, חם ואדיב לכל אחד מלקוחותינו. 

מקצועיות וניסיון של 25 שנים – לחברה ידע רב ויכולת להתמודד עם מטענים מסוגים שונים. 

אמינות ועבודה תחת תו תקן – החברה שומרת על כל התקנים והחוקים, לרבות הנחיות של המשרד להגנת הסביבה. 

שטח אחסון גדול ומותאם לפי סוגי מוצרים שונים – כל מחסן בעל ייעוד מיוחד ונשמרים בו תנאים הדרושים לאחסנה טובה של סוג הסחורות השמורות בו. 

גמישות ויצירתיות במציאת פתרונות עבור כל לקוח ולקוח – אנו גמישים לצרכים המשתנים של הלקוח ודואגים לספק לו את השירות הטוב ביותר בכל מצב.

דילוג לתוכן